Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Jaki komputer jest najlepszy?

Męski Blog

:: meskiblog ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Jaki komputer jest najlepszy?

Niemniej, iż dość często zamierzamy na zakup komputerów niestacjonarnych, to w naszych domkach cały czas sławą cieszą się pecety stacjonarne, dające znacznie ogromniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, przynoszą większą opcję przeróbek komponentów, jakkolwiek zarówno mogą być prawie niesłyszalne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to zespala? Już na wejściu trzeba dopowiedzieć, że są dwie metody chłodzenia podzespołów - pierwszą są czynne wentylatory, które są kluczowym zarzewiem rabanu, drugą z drugiej strony są wszelkiego gatunku radiatory.

To w rzeczy samej komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, dlatego że indywidualny raban będzie wykrywał się z samych składników, jak choćby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się jednakże zużycie dysku SSD).

Bezgłośne chłodzenie procesora

Pożądane byłoby nie zapomnieć o tym, iż pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda trafnie przewiewnej obudowy, która umożliwi właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Mieć wrażenie może, że pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" składniki, które poprzez niewielką siła obliczeniową nie wyzwalają obszernych ilości ciepła do otoczenia.

Nic z większym natężeniem mylnego! Dzisiaj elementy komputerowe są stwarzane w ten sposób, żeby były jak w największym stopniu sprawne i eksploatowały jak najmniej żywości - w związku z tym ważna jest zaledwie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - wytwórcy kart graficznych, czy mikroprocesorów sami dostarczają nam bardzo częstokroć wybór przy zakupie - czy chcemy otrzymać fragment chłodzony pasywnie, czy aktywnie.

Nic nie stoi wprawdzie na przeszkodzie, żeby naprawdę w czas wykorzystywania danej jednostki zmienić sposób jej chłodzenia!


Głosuj (0)
komputer79 17:10:09 10/01/2015 [Powrót] Komentuj